یونولیت

مشخصات محصول

 

رنگ: سفید

 

ابعاد: 100 سانتی متر در 200 سانتی متر

 

ضخامت ها: 2 ، 3، 4 ، 5 ، 10 ، 15 ، 20

 

تولید شده از: فوم پلی استایرن انبساطی ( یونولیت )

 

تلفن سفارشات: 02177635410

 

امتیاز محصول:بدنیست خوب خیلی خوب عالی فوق العاده ( تعداد رای دهنده:29 نفر ، مجموع امتیاز : 4,59 از 5)
Loading...

 

 

 • یونولیت ، ورق یونولیت ، پلاستوفوم ، یونولیت ورقی
توضیح محصول:


یونولیت ( پلاستوفوم) محصولی است که از فوم پلی استایرن انبساطی ( EPS ) تولید می گردد. این محصول در ایران به نام های پلاستوفوم و آکاسیف نیز شناخته می شود. در فرایند تولید پلاستوفوم ، دانه های پلی استایرن انبساطی بعد از یکبار پخت ، به وسیله بخار آب به یکدیگر می چسبند و ورق پلاستوفوم و یا سایر محصولات یونولیتی نظیر یونولیت بسته بندی ، یونولیت یخدان ، توپ یونولیتی و.... تولید می گردد.

تاریخچه و کاربرد یونولیت

استفاده ازپلاستوفوم در حدود 50 سال است که در ایران رایج شده است. در ابتدا از این ماده به منظور ساخت کمبرندهای شنا ،یخدان ، ورق پلاستوفوم و گاهی اوقات بسته بندی استفاده می شد. اما رفته رفته این محصول جای خود را در صنایع مختلف باز نمود و امروزه در صنایع سنگین و کوچک ، خودروسازی ، ساختمان سازی ، ساخت دکورهای سینمایی و تئاتر و.... کاربرد فراوانی پیدا کرده است.

یونولیت به عنوان عایق حرارتی و صوتی

به طور کلی این فوم به عنوان یک عایق خوب شناخته می شود. در حقیقت عایق پلی استایرن انبساطی به عنوان عایق برودتی و دمایی بسیار خوب عمل می نماید و می تواند از انتقال سرما و گرما تا حد زیادی جلوگیری نماید. به همین علت کاربرد پلاستوفوم در صنعت ساختمان روز به روز در حال افزایش است. این در حالی است که استفاده از پلاستوفوم به عنوان عایق صوتی به تنهایی ( به ویژه در دانسیته ها و ضخامت ها پایین ) چندان قابل توصیه نیست و در صورتی که بخواهیم از پلاستوفوم به عنوان عایق صوتی استفاده نمایم علاوه بر رعایت قطر و دانسیته مناسب باید حتما این ماده را در تلفیقی با عایق های سلول باز ( نظیر فوم پلی یورتان یا پشم سنگ) به کار ببریم تا در عایق سازی صوتی به نتیجه مطلوب دست یابیم.

یونولیت و ساخت سردخانه و یخچال

همانطور که بالاتر نیز ذکر شد یکی از ویژگی های مهم یونولیت عایق برودتی بودن آن است. این خاصیت موجب شده است که این محصول در موارد متعددی کاربرد داشته باشد و یکی این کاربردها در ساخت یخچال های صنعتی و سردخانه است. به این منظور معمولا در زیر دیواره های یخچال های صنعتی از یونولیت فشرده ضخامت بالا ( بین پنج تا ده سانت ) استفاده می شود. این امر موجب می شود از یک سو از انتقال سرما از بدنه یخچال به بیرون جلوگیری شود و از سوی دیگر محیط نیز کمتر بر روی دمای داخلی یخچال اثر بگذارد. برای عایقسازی یخچال صنعتی با یونولیت توصیه می شود حتما از یونولیت فشرده استفاده شود چرا که فشرده بودن ورق پلی استایرن انبساطی موجب می شود کارایی عایق برودتی آن افزایش یابد.

یونولیت و سبک سازی ساختمان

همانطور که ذکر شد پلاستوفوم یک محصول عایق است و در نتیجه در صنعت ساختمان بسیار کاربرد دارد. علاوه بر خاصیت عایق بود یک ویژگی دیگر یونولیت موجب پر استفاده بودن این محصول در ساختمان سازی گردیده است و این ویژگی سبک بودن آن است. همین امر موجب شده از یونولیت به صورت تری دی پنل در دیوار ها و به صورت بلوک سقفی در احداث سقف های ساختمان استفاده شود. البته باید دقت داشت برای این منظور باید از انواع نسوز و استاندارد یونولیت استفاده نمود و مقرارت ساختمانسازی و راهکارهای مهندس ناظر در استفاده از چنین محصولات مد نظر قرار گرفته شود ( تری دی پنل و سقف کاذب جزو محصولات پارت فوم نیست).

یونولیت در صنعت بسته بندی

یکی از کاربردهای دیگر یونولیت در صنایع بسته بندی است. پلاستوفوم از ساختار سلول بسته تشکیل شده است و در سلول بندی این ماده هوا محبوس می شود ، در نتیجه می تواند به عنوان یک ماده سبک برای بسته بندی استفاده شود. همچنین نوع متریال این ماده به نحوی است که می تواند به عنوان یک متریال مناسب در صنایع بسته بندی نقش ایفا کند. معمولا از پلاستوفوم در بسته بندی قطعات حساس و ضربه پذیر نظیر چینی و شکستنی ، قطعات الکترونیک ، قطعات خودرویی و... استفاده می نمایند.

یونولیت و دکور سازی و طراحی صحنه

اگرچه به صورت صنعتی پلاستوفوم با روش المنت حرارتی برش می خورد ولی یونولیت به راحتی با ابزار های برش ساده نظیر کاتر ، اره مویی و... قابل برش است. همچنین پلاستوفوم در نوع فشرده خود دارای خاصیت سمباده خوری مناسبی است. این ویژگی ها از یک سو و ارزان بودن این ماده از سوی دیگر موجب شده است امروزه دکور بسیاری از برنامه های تلویزیونی ، فیلم های سینمایی و صحنه های تئاتر از یونولیت تولید شود و بسیاری از دکورسازان و طراحان صحنه به این ماده اقبال بیشتری داشته باشند.

یونولیت ماکت معماری

محال است دانشجو معماری و یا فارغ التحصیل این رشته باشید و تا کنون با ورق یونولیتی سرکار نداشته باشید. همانطور که بالاتر گفتیم یونولیت دارای برش پذیری بسیار آسان ، سمباده خوری بسیار خوب و قیمت بسیار مناسب است. همین موارد موجب می شود ساخت ماکت ها معماری ، حجم سازی ، طراحی اولیه یک محصول و بسیاری از موارد مشابه را بتوان با استفاده از پلاستوفوم انجام داد . البته باید دقت داشت هر پلاستوفومی برای ساخت ماکت ها معماری مناسب نیست و باید حتما از پلاستوفوم فشرده پارت فوم استفاده نمود. ذکر این نکته نیز برای ساخت دکور و ماکت با پلاستوفوم ضروری است که تنها عیب یونولیت در دکورسازی و ماکت سازی مشکل حساسیت آن به چسب ها و رنگ های پایه نفتی است. که برای رفع چنین مشکلی می توان از رنگ های پایه آب ( رنگ پلاستیک ) و چسب های مخصوص فوم استفاده نمود.

یونولیت و ساخت کاردستی

یکی از ویژگی ها یونولیت برش پذیری راحت آن است همین امر موجب شده است. علاوه بر ساخت دکور و ماکت از این محصول به منظور ساخت انواع کاردستی برای کودکان در مدارس استفاده شود. و حتی در برخی از کتب درسی نیز به این محصول برای ساخت کاردستی و کارگاه های خلاقیت اشاره شود. معمولا ورق های 2 سانت ، 3 سانت و 5 سانت و آن هم به صورت فشرده برای ساخت کاردستی مورد استفاده قرار می گیرد. البته در ساخت کاردستی با یونولیت باید دقت داشت که یونولیت نسبت به بسیاری از چسب ها حساس است و برای چسباندن آن باید از چسب مخصوص یونولیت و یا چسب چوب باید استفاده کرد.

انواع ورق های یونولیت پارت فوم

ورق های یونولیت ارایه شده توسط پارت فوم در دو دانسیته 10 و 20 ارایه می گردد و دارای ابعاد یک متر در دو متر است. و ضخامت های آن ها بر اساس جدول زیر می باشد:

ضخامت ورق یونولیت / دانسیته دانسیته 10دانسیته 20
ورق یونولیت 2 سانتی متر
ورق یونولیت 3 سانتی مترx
ورق یونولیت 4 سانتی مترx
ورق یونولیت 5 سانتی متر
ورق یونولیت 10 سانتی متر
ورق یونولیت 15 سانتی متر
ورق یونولیت 20 سانتی متر

این محصول تولید می شود. x این محصول تولید نمی شود.

موارد استفاده:

 

موارد استفاده: عایق ، بسته بندی ، ماکتسازی ، ساخت ماکت هواپیما با فوم و...

مکان های قابل استفاده: ساختمان سازی ، یخچالسازی ، عایق صوتی استودیو و...

توضیح : برای چسباندن عایق پلی استایرن باید از چسب هایی استفاده نمود که موجب خورندگی بر روی یونولیت نشوند

محصولات مشابه و مرتبط:

 

محصولات عایق مشابه: فوم پلی اتیلن ، فوم الاستومری ، دیوارپوش فومی

مناسب برای زیرسازی :فوم هرمی ، فوم فلکسی پارت ، پنل آکوستیک مدیا ، پنل آکوستیک لاین ، فوم شانه تخم مرغی ، پشم سنگ

چسباندن این محصول : چسب یونولیت ، چسب چوب ، چسب آکواریوم

محصولات مشابه ( متریال ) :

تصاویر:

یونولیت

8.8

امتیاز عایق برودتی و دمایی

10.0/10

امتیاز عایق صوتی

4.0/10

امتیاز برش پذیری

10.0/10

امتیاز سهولت در نصب

10.0/10

امتیاز قیمت مناسب

10.0/10

نقاط قوت

 • برش پذیری آسان
 • وزن سبک
 • عایق حرارتی مناسب

نقاط ضعف

 • نیاز به عایق سلول باز به عنوان عایق صوتی
 • حساسیت به مواد شیمیایی و حلال های نفتی

16دیدگاه

 • جمشید گفت:

  سلام ورق یونولیت ۱۵ سانت هم موجود دارید ؟

 • مسعود اف گفت:

  این یونولیت ها را در فروشگاه موجود دارید ؟ مثلا الان ده عدد ۵ سانت فشرده بخوام

  • پارت فوم گفت:

   سلام بله به این تعداد و حتی به تعداد بیشتر از این هم در فروشگاه معمولا موجود هست . البته همیشه بهتر قبل از خرید حضوری به صورت تلفنی از موجودی ورق های یونولیتمون استعلام بگیرد . چون گاهی اوقات به عنوان مثال در همون روز تمام ورق ها از یک ضخامت تمام میشه البته معمولا کسری ها را سریعا جایگزین می کنیم.

 • رضا ج گفت:

  ورق یونولیت ۲ سانت با عرض صدپنجاه و طول سه متر را از کجا میتونم تهیه کنم ؟

 • محمد معصمومی گفت:

  سلام از کجا می تونم ورق های یونولیتی 2*1*5 متر و با فشرگی بالا بطوریکه با اره برقی بریده شود پیدا کنم

 • مهبد گفت:

  من نیاز به یک یونولیت با کیفیت ده سانتی برای ساخت ماکت دارم میشه راهنمایی کنید بورس فروش یونولیت کجا است باید برم از نزدیک یونولیت ببینم تا تشخیص بدم بدردم میخوره یا نه و نمی توانم به صورت آنلاین خرید کنم
  ممنون از راهنمایتون

  • پارت فوم گفت:

   سلام یونولیت 10 سانت فشرده که برای ساخت ماکت باشد داریم و می توانید به فروشگاه حضوری ما برای خرید یونولیت مراجعه کنید به آدرس تهران شریعتی بین سمیه و طالقانی روبروی بیمارستان پاسارگاد پلاک 143 فروشگاه پارت فوم

 • يونس هدايت نيا گفت:

  سلام عليكم. خواهشمندم براي برش اوليه ورقها به قطعات يك متر د رنيم متر جهت حمل هم مساعدت فرماييد .بنده ماكت هواپيما مي سازم و در اين حرفه براي بدنه ماكتها و بسته بندي آنها نياز هميشگي به يونوليت دارم .

  • پارت فوم گفت:

   سلام متاسفانه برش زدن جزو خدمات ما نیست . چون تجهیزات لازم برای این کار را در فروشگاهمان نداریم. از طرفی اگر در کارخانه هم این کار را انجام بدیم چون هر یک از مشتریان با ابعاد خاصی می خواهد در نتیجه قیمت ها بسیار بالا در می آید و متاسفانه با مشکل حمل و نقل مواجه می شویم

 • ساعد گفت:

  الان كجا مي توانم ٥ ورق يونوليت ٥ سانت بگيرم؟

  • partfoam1 گفت:

   سلام ، برای خرید یونولیت می توانید به آدرس فروشگاه پارت فوم مراجعه فرمایید
   تهران- خیابان شریعتی بین سمیه و طالقانی پلاک 143 فروشگاه پارت فوم تلفن 02177635410

 • نهال گفت:

  سلام تك فروشي يونوليت هم داريد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

, , , , , , , , ,