یخدان یونولیتی

مشخصات محصول

 

رنگ: سفید

 

ابعاد:

یخدان بسیار بزررگ cm 74x48x47

یخدان بزررگ cm 58x38x39

یخدان متوسط cm 50x31x28

یخدان کوچک cm 43x24x21

یخدان بسیار کوچک cm 35x22x14

یخدان میکرو cm 21x24x12

یخدان سوپر میکرو cm 20x14x11

 

تولید شده از: فوم پلی استایرن انبساطی فشرده ( یونولیت )

 

قیمت: تماس بگیرید

نحوه خرید: قابلیت خرید حضوری ( فروشگاه تهران ) و یا غیر حضوری

وضعیت ارسال: بعد از ثبت سفارش ( بین ده صبح تا پنج نیم بعد از ظهر ) همان روز ارسال می شود.

امتیاز محصول:بدنیست خوب خیلی خوب عالی فوق العاده ( تعداد رای دهنده:56 نفر ، مجموع امتیاز : 4,39 از 5)
Loading...

  • یخدان یونولیتی پارت فوم ، کولباکس ، یخدان ، جعه یونولیت ، باکس یونولیتی
توضیح محصول:


یخدان یا باکس یونولیتی محصولی است که از پلی استایرن انبساطی ( پلاستوفوم یا همان یونولیت ، گاهی نیز به نام آکاسیف شناخته می شود) فشرده تولید می شود. این محصول دارای کاربرد فروانی است و از حمل و نگهداری مواد دارویی تا حمل مواد غذایی و صنایع بسته بندی قابل استفاده است.

 

یخدان یونولیت ، یخدان پلاستیک ، یخدان فومی ، باکس فومی ، یخدان بزرگ کلا یجی تال ، جعبه یونولیت ، جعبه بستنی

مجموعه یخدان های پلاستوفومی پارت فوم در سایز ها و ابعاد مختلف

 

یونولیت دارای دو ویژگی خاص است از یک سو متریال یونولیت به نوعی است که یکی از انواع عایق حراراتی محسوب می شود در نتیجه می تواند از انتقال گرما و سرما به خوبی جلوگیری نماید. از سوی دیگر یونولیت به واسطه متریال خود و ساختار سلول بندی اش ضربه گیر مناسبی نیز هست. این دو خاصیت موجب می شود که بتوان از این محصول در ساخت باکس های یونولیتی به منظور استفاده به عنوان یخدان و همچنین بسته بندی کالا های حساس و ضربه پذیر استفاده نمود.

ویژگی دیگر یخدان یونولیتی ارزان بودن و سبک بودن آن نسبت به مواد مشابه است. چنین مواردی موجب گردیده است که سالیان متمادی از یخدان یونولیتی برای حمل و نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی ، دارویی و محصولات مشابه استفاده شود.

بسته به نیاز مشتریان عزیز پارت فوم باکس یونولیتی را در سایزه های مختلف عرضه می نماید و در ساخت یخدان یونولیتی سعی شده است از مرغوبترین نوع پلی استایرن انبساطی ( پلاستوفوم) استفاده شود . این موضوع می تواند دارای اهمیت زیادی باشد چرا که استفاده از مواد نو و مرغوب می تواند بر روی کیفیت یخدان و همچنین دوام آن اثر گذار باشد.

بررسی انواع یخدان پارت فوم براساس سایز و اندازه

پارت فوم یکی از اصلی ترین عرضه کنندگان یخدان یونولیتی می باشد. این باکس ها یونولیتی دارای ابعاد مختلفی هستند و برحسب نیاز و کاربری های مختلف مشتریان عزیز طراحی شده اند و عبارتند از یخدان بسیار بزرگ ، یخدان بزرگ ، یخدان متوسط ، یخدان کوچک یخدان بسیار کوچک ، یخدان میکرو و یخدان سوپر میکرو . که هر یک با توجه به اندازه خود می توانند برای موراد مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه به بررسی هر یک از انواع یخچال یونولیتی پارت فوم می پردازیم.

یخدان یونولیت بسیار بزرگ

 

یخدان بسیار بزرگ ، یخدان بستنی ، یخدانم برای جای یخ ، یخدان دکه آبمیوه سن ایچ رانی دلستر دوغ ، باکس فومی ، جعبه یونولیت فومی ، یخدون پلاستوفوم

تصویر یخدان یونولیتی بسیار بزرگ

 

در میان یخدان های عرضه شده توسط پارت فوم بزرگترین آن یخچال یونولیتی با ابعاد بیرونی 74 در 48 در 47 سانتی متر می باشد. این نوع یخچال یونولیتی از پلی استایرن انبساطی فشرده تولید شده است و ضخامت بدنه آن تقریبا 3 سانت است که این ضخامت موجب کارایی بهینه عایق برودتی برای این یخچال می شود.

این یخدان باتوجه به حجم بزرگی که دارد می تواند دارای کارایی های مختلفی باشد و از مسافرت تا کمپین تا حمل دارو و حمل کالا های حساس و شکننده ( چینی ، کریستال ، کالا دیجی تال و... ) و نگهداری موقت مواد غذایی برای مراسم ها ( برای جشن ها ، مهمانی ها و... ) می تواند کاربرد داشته باشد.

همچنین با توجه به حجم مناسبش بسیاری از شرکت های آبمیوه ، بستنی و... برای حمل موقت محصولاتشان از یخدان یونولیتی بسیار بزرگ استفاده می کنند. نکته قابل توجه در مورد این نوع محصول این است. که با توجه به ابعاد بزرگ خود می تواند حجم زیادی از یخ را در خود نگهدارد و در صورتی که بخواهیم برای مدت کمی زیادتر محصول غذایی و دارویی خود را حمل کنیم، می توان با استفاده از این یخدان و با حجم یخ بیشتر این کار را انجام دهیم.

یخدان بزرگ

 

یخدان بزرگ ، یخچال فومی بزرگ ، یخدون یونولیتی سایز بزرگ ، باکس یونولیت ، پلاستوفوم

تصویر یخدان یونولیت بزرگ

یکی از سایزهای متداول یخدان های پارت فوم سایز بزرگ آن است، که دارای ابعاد 58 در 38 در 39 سانتی متر است. قطر دیواره های یخدان بزرگ تقریبا 3 سانت است و این یخدان از پلی استایرن انبساطی فشرده تولید می شود.

این یخدان کاربرد فروانی دارد. و از حمل مواد غذایی ( نظیر گوشت ، مرغ و بستنی و... ) تا حمل و جابجایی دارو و حمل نمونه آزمایشگاهی و حمل کالاهای حساس و شکننده ( ظروف شکستنی ، کالا دیجی تال ) قابل استفاده می باشد.

اگر بخواهیم برای یک مسافرت جمعیتی برای حمل مواد غذایی و نوشیدنی یک یخدان مناسب در نظر بگیریم. می توان یخدان بزرگ را انتخاب نمود البته باید دقت داشت این یخدان فقط در صندوق خودروها ی دارای صندوق عقب بزرگ جا می شود و برای خودروهای دارای صندوق عقب کوچک یخدان های کوچکتر مناسب است.

یخدان فومی متوسط

کولباکس متوسط یک از متداولترین انواع یخدان یونولیتی است. ابعاد مناسب این یخدان ( 50 در 31 در 28 ) و از سوی دیگر قیمت مناسب این باکس فومی موجب شده است این یخچال فومی مورد استقبال زیادی قرار بگیرد. از این محصول برای داخل خودرو ، مسافرت و کمپین می توان استفاده نمود. همچنین برای تعداد محدود نمونه های آزمایشگاهی ( تحقیقاتی ، محلول های استاندارد ، نمونه ها پزشکی و... ) نیز می تواند این ابعاد باکس مناسب باشد.

یخچال یونولیتی کوچک

یخدان سایز کوچک، یخدان برفک سایه ، یخچال فیبری ، باکس فیبری ، یخدون متوسط ، یخ چال مسافرتی ، یخدان فومی ،پخش یخدان

تصویر یخدان یونولیت کوچک

 

کولباکس کوچک دارای ابعاد43 در 24 در 21 سانتی متر است. این محصول یکی از یخدان های سایز کوچک پارت فوم می باشد. ابعاد این یخدان موجب این فراوان این محصول شد و از صندوق ماشین تا مسافرت های یک روزه و کمپینگ و کوهنوردی و در مسافرت های تک نفره یا مسافرت های با جمعیت و مدت زمان کم کاربرد فراوان داشته باشد. از سوی دیگر قیمت یخدان یونولیتی کوچک بسیار مناسب تر از انواع بزرگتر یخدان است و در نتیجه برای امور ذکر شده در بالا و حمل غذا ، دارو ، می تواند یک راهکار مناسب باشد. از سوی دیگر همین قیمت مناسب و ابعاد این محصول موجب شده برای برخی از کالاهای حساس ک.چک ، کالا دیجی تال کوچک ، ظروف شکستنی کوچک و..... وسایر موارد که فاقد بسته بندی مناسب می باشند این محصول نقش یک بسته بندی مناسب را ایفا نماید.

کولباکس یونولیتی بسیار کوچک

یخدان بسیار کوچک پارت فوم ، خرید یخدان ، قیمت یخدان

تصویر یخدان بسیار کوچک

ابعاد کولباکس بسیار کوچک پارت فوم برابر است با 35 در 22 در 14 سانتی متر . این ابعاد این یخدان را تبدیل به یک محصول کوچک و کم حجم می کند که این خود یک ویژگی خاص است. به همین دلیل معمولا از این باکس یونولیتی می توان برای مقادیر کمی مواد غذایی ، حمل مقداری دارو ، حمل چند عدد نمونه آزمایشگاهی یا فالکون آزمایشگاهی و.... استفاده نمود.

علاوه بر این برای ارسال کالاهای حساس و کم حجم به صورت هوایی و زمینی یخدان بسیار کوچک گزینه مناسبی است. همچنین افرادی که به صورت حرفه ای کوهنوردی می کنند و دارای کوله های بزرگ می باشند نیز از این یخدان برای حمل مواد غذایی خود در کوله در کوتاه مدت می توانند استفاده کنند. قابلیت دیگری که برای این یخدان می توان تعریف کرد قرار گرفتن چند عدد آب معدنی در این نوع یخدان است که این ویژگی به همراه کوچک بودن آن موجب می شود در مکان های مختلفی نظیر در کنار میادین ورزشی ( نظیر زمین های تنیس ) استخر ها و... بتوان از این یخدان برای خنک نگهداشتن آب معدنی و سایر نوشیدنی های برای یک یا چند نفر بهره برد.

 

یخدان یونولیتی میکرو و باکس آکاسیف سوپر میکرو پارت فوم

 

یخدان میکرو ، یخدان حمل دارو ، یخدان برای انسولین ، حمل انسولین ، باکس کوچک ،باکس یونولیت کوچک ، حمل دارو در چمدان ، باکس آکاسیف خیلی کوچیک ، یخدون ، آکاسیف یخچالی ، یخچالی یونولیتی

یخدان یونولیتی میکرو پارت فوم

 

گاهی اوقات برای حمل و جابجایی یک محصول نیاز به یخدان داریم ولی این یخدان نباید فضای زیادی را اشغال کند. به عنوان مثال میخواهیم یک دارو را در مسافرت حمل کنیم و قصد داریم این یخدان را داخل چمدان قرار دهیم. در این حالت یخدان ها رایج نمی تواند گزینه مناسبی برای ما باشد. در نتیجه پارت فوم با عرضه دو یخدان میکرو و سوپر میکرو خود سعی نموده است این نیاز مشتریان خود را بر طرف نماید.

 

 

یخدان خیلی کوچک ، یخدان سوپر میکرو ، یخدان حمل دارو ، باکس دارویی ، باکس آکاسیف حمل دارو ، یخچال فومی چمدانی ، حمل دارو داخل چمدان

تصویر سه عدد یخدان یونولیتی سوپر میکرو از زوایا مخنلف

یخدان یونولیت سوپر میکرو پارت فوم با ابعاد 21 در 24 در 12 تولید می شود این ابعاد موجب می شود این یخدان یک گزینه مناسب برای حمل یک یا چند عدد دارو باشد.این در حالی است که یخدان سوپر میکرو با اندازه 11 در 14 در 20 تولید می شود و معمولا برای یک عدد دارو مناسب می باشد. این ابعاد موجب می شود بتوان این دو یخدان را در یک چمدان ( تقریبا متوسط ) بتوان جا داد و یا در حمل و جابجایی محصول خود برای کوتاه مدت مشکل حجیم بودن یخدان را نداشت.

علاوه بر استفاده دارویی ابعاد این دو یخدان موجب می شود که بتوان از این دو باکس آکاسیف برای بسته بندی و حمل و محافظت از محصولات حساس ، شکننده با حجم کم و یا با ابعاد کوچک استفاده نمود.

 

خرید فوم آکوستیک ، قوم ، یونولیت ، عایق در سرتاسر ایران

کاربری های مختلف یخچال یونولیتی

یخچال های فومی دارای کاربردهای فراوانی هستند که از جمله این موارد می توان به کاربرد آن ها در کمپینگ و مسافرت ، حمل مواد غذایی ، حمله نمونه آزمایشگاهی ، حمل کالا ها حساس و بسیاری از موراد دیگر اشاره نمود. در ادامه به بررسی برخی از این کاربردها می پردازیم.

 

یخدان فومی به منظور کمپ و مسافرت

همانطور که بالا اشاره شد پارت فوم یخدان های خود را در سایزها مختلف و به منظور کاربری های متفاوت تولید می نماید. یکی از پرکاربردترین استفاده های یخدان های عرضه شده توسط پارت فوم به منظور مسافرت و کمپینگ است. از یخدان های یونولیتی پارت فوم معمولا به منظور خنک نگهداشتن آب و نوشابه ، حمل گوشت ، مواد غذایی استفاده می نمایند.

معمولا بدین منظور باید مقدار از حجم یخدان را از یخ پر نمود تا مدت نگهداری سرما در یخدان بیشتر شود . توصیه می شود به منظور سهولت کار از یخ بسته ای چند بار مصرف ( یخ پک شده یا همان یخ خشک ) استفاده و یا اگر از یخ معمولی استفاده می شود حتما یخ درون کیسه نایلون قرارگیرد تا پس از آب شدن یخ ها، آب درون یخدان جاری نشود و طول عمر یخدان افزایش یابد.

همچنین مواد غذایی ، گوشت و مرغ و سبزیجات را نیز توصیه می شود حتما درون ظرف یا حداقل درون کیسه نایلون قرار گیرند و سپس داخل یخدان قرار داده شود. به منظور مسافرت و کمپینگ بسته به نیاز معمولا یخدان بزرگ و گاهی خیلی بزرگ ( برای مسافرت دسته جمعی ) ، یخدان متوسط و گاهی یخدان کوچک ( به منظور کمپ و کوهنوردی یکنفره ) توسط مشتریان انتخاب می شود ولی شما بسته به نیاز خود ، اندازه صندوق عقب خودرو و مدت زمان مسافرت و تعداد افراد و..... سایر ابعاد را نیز می توانید انتخاب کنید.

 

یخدان ویژه حمل دارو

یکی از مهمترین استفاده های یخدان های فومی استفاده از آن ها به منظور حمل دارو می باشد. بسیاری از مواد دارویی نیازمند به نگهداری در سرما دارند و به همین منظور برای حمل کوتاه مدت آن ها می توان با استفاده از یخدان ها فومی آن ها را به جابجا نمود. البته باید دقت داشت برای حفظ سرما باید در داخل یخدان یخ نیز قرار داد که معمولا از یخ بسته بندی ( یخ پک شده و یا همان یخ خشک ) بدین منظور استفاده می کنند.

باتوجه به اینکه پارت فوم یخدان ها خود را در سایزها مختلفی عرضه می کند شما می توانید بسته به حجم و تعداد دارو مورد نظرتان یخدان خود را انتخاب کنید. معمولا برای داروها با تعداد و حجم کم و حمل کوتاه مدت از یخدان ها کوچک ، بسیار کوچک ، میکرو و سوپر میکرو استفاده می نمایند.

یخدان آزمایشگاهی حمل نمونه

از یک ازمایشگاه طبی تا نمونه های آزمایشات کشاورزی و علوم طبیعی و زیست شناسی و پروژه های آزمایشگاهی دکتری یا فوق لیسانس در علوم تجربی همه و همه معمولا دارای نمونه هایی هستند که حمل و نگهداری کوتاه مدت آن ها یا احتیاج به سرما دارد و یا حداقل نمونه باید دور از گرما قرار گیرد. در این حالت یک گزینه مناسب و ارزان قیمت یخدان فومی پارت فوم است.

به دلیل اینکه یخدان های پارت فوم در ابعاد مختلف عرضه می شوند بسته به حجم و تعداد نمونه شما می توانید یخدان مورد نظر خود را انتخاب کنید. پیشنهاد می شود از یخ ها بسته بندی ( یخ خشک ) برای یخدان ها یونولیتی استفاده شود و یا یخ ها درون کیسه نایلون قرار داده شود.

باکس یونولیتی حمل کالاهای حساس

از ظروف چینی و کریستال گرفته تا یک وسیله الکترونیک ، حمل کالاهای حساس و شکننده همیشه احتیاج به بسته بندی خاص دارد. گاهی اوقات این محصولات بسته بندی خود را ندارند و یا بر اثر جابجایی یا گذشته زمان بسته بندی ها دور انداخته می شود و زمان جابجایی یا اسباب کشی بسته بندی های لازم وجود ندارد. در این حالت یخدان یونولیتی می تواند یک راهکار مناسب برای بسته بندی چنین محصولاتی باشد. یخدان های یونولیتی پارت فوم در سایزها مختلف تولید می شود و همین موضوع می تواند موجب شود برای هر نوع کالا و محصولی بتوان باکس مورد نظیر را انتخاب نمود.

یخدان یونولیتی به منظور حمل مواد غذایی داخل یخچال

گاهی لازم می شود مواد غذایی داخل یک یخچال را به یخچال دیگر در مکان دیگر منتقل کنیم. این وضعیت به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. ولی بیشتر این وضعیت در هنگام اسباب کشی رخ می دهد. در این حالت بهتر است برخی از مواد فاسد شدنی نظیر شیر ، گوشت و سبزیجات یخ زده و... را تا رسیدن به یخچال در فضای خنک نگهداری کنیم . در چنین وضعیتی یخدان یونولیتی می تواند یک راهکار مناسب و ارزان قیمت باشد.

البته باید دقت داشت برای حفظ و نگهداری صحیح مواد غذایی باید حتما داخل یخدان را ابتدا از یخ پر کنیم. و سپس مواد غذایی را داخل یخچال فومی قرار دهیم. برای یخ نیز یا از یخ پک شده ( یخ خشک ) استفاده کنید و یا یخ ها را حتما داخل کیسه نایلونی قرار دهید تا آب داخل یخدان جاری نشود.

اگر زمان طولانی شد به منظور حفظ برودت فضای داخل یخدان حتما یخ های تازه را جایگزین یخ های آب شده کنید. همچنین ذکر این مطلب مهم است که این روش یک راهکار برای زمان های کوتاه مدت است و برای مدت زمان طولانی ( چند روز ) معمولا موثر نیست.

یخدان یونولیتی خودرو

خودرو وسیله ای است که ما چندین ساعت از روز را در آن می گذرانیم. ماشین می تواند وسیله حمل نقل یا وسیله کار ما ما باشد. در هر دو حالت وجود یک یخدان به ویژه در مسافت های طولانی در ماشین می تواند موجب نگهداری آب معدنی یا بطری آب و .... به صورت خنک برای ما شود.

این امر موجب می گردد به ویژه در تابستان و در فصل گرما همیشه اب خنک در خودرو خود همراه داشته باشیم. یخدان های فومی پارت فوم در سایز ها مختلف تولید می شود و شما می توانید بسته به اندازه صندوق عقب خود یخدان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که برای یخدان فومی باید حتما از یخ پک شده استفاده کرد ویا یخ ها را در کیسه پلاستیکی قرار داد و سپس در درون یخچال فومی قرار داد. همچنین با توجه به جنس فومی یخدان باید دقت داشت که بدنه بیرونی این محصول نباید با اجسام تیز و برنده ( نظیر آچار و....) تماس داشته باشد. همچنین نباید به بدنه یخدان ضربه سنگین وارد شود.

موارد استفاده:

 

موارد استفاده: بسته بندی و حمل مواد غذایی ، نمونه های آزمایشگاهی ، مواد دارویی ، کالا های حساس و ضربه پذیر

توضیح : این محصول تنها برای حمل کوتاه مدت مواد غذایی و فاسد شونده مناسب است. برای مواد غذایی و فاسد شونده توصیه می شود حتما در داخل یخدان یونولیتی حتما از یخ استفاده شود.

محصولات مشابه و مرتبط:

 

کالاهای هم گروه : یونولیت ، دانه برف یونولیتی ، دیفیوزر یونولیتی، گرانول یونولیت

 

تصاویر:

یخدان یونولیتی

9.7

امتیاز کارایی عایق

9.0/10

امتیاز سبک بودن

10.0/10

امتیاز قیمت مناسب

10.0/10

نقاط قوت

  • قیمت مناسب
  • مناسب برای حمل کوتاه مدت مواد غذایی و دارویی
  • وزن پایین

نقاط ضعف

  • برای نگهداری بلند مدت مواد غذایی و فاسد شدنی مناسب نیست
  • در برابر ضربه های سنگین شکننده است
  • باید دور از شعله ،حرارت و مواد مشتعل شونده نگهداری شود
  • در برابر حلال های نفتی و مواد خورنده مقاوم نیست

54دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

, , , , ,