یخدان یونولیتی

مشخصات محصول

 

رنگ: سفید

 

ابعاد:

یخدان بسیار بزررگ cm 74x48x47

یخدان بزررگ cm 58x38x39

یخدان متوسط cm 50x31x28

یخدان کوچک cm 43x24x21

یخدان بسیار کوچک cm 35x22x14

یخدان میکرو cm 21x24x12

یخدان سوپر میکرو cm 20x14x11

قیمت:

تولید شده از: فوم پلی استایرن انبساطی فشرده ( یونولیت )

ساخت: ساخت ایران

امتیاز محصول:بدنیست خوب خیلی خوب عالی فوق العاده ( تعداد رای دهنده:52 نفر ، مجموع امتیاز : 4,42 از 5)
Loading...

 

 

  • یخدان یونولیتی پارت فوم ، کولباکس ، یخدان ، جعه یونولیت ، باکس یونولیتی
توضیح محصول:


یخدان یا باکس یونولیتی محصولی است که از پلی استایرن انبساطی ( پلاستوفوم یا همان یونولیت) فشرده تولید می شود. این محصول دارای کاربرد فروانی است و از حمل و نگهداری مواد دارویی تا حمل مواد غذایی و صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

یونولیت دارای دو ویژگی خاص است از یک سو متریال یونولیت به نوعی است که یکی از انواع عایق حراراتی محسوب می شود در نتیجه می تواند از انتقال گرما و سرما به خوبی جلوگیری نماید. از سوی دیگر یونولیت به واسطه متریال خود و ساختار سلول بندی اش ضربه گیر مناسبی نیز هست. این دو خاصیت موجب گردیده است که بتوان از این محصول در ساخت باکس های یونولیتی به منظور استفاده به عنوان یخدان و همچنین بسته بندی کالا های حساس و ضربه پذیر استفاده نمود.

ویژگی دیگر یخدان یونولیتی ارزان بودن و سبک بودن آن نسبت به مواد مشابه است. چنین مواردی موجب گردیده است که سالیان متمادی از یخدان یونولیتی برای حمل و نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی ، دارویی و محصولات مشابه استفاده شود.

بسته به نیاز مشتریان عزیز پارت فوم باکس یونولیتی را در سایزه های مختلف عرضه می نماید و در تولید این محصول سعی شده است از مرغوبترین نوع پلی استایرن انبساطی ( پلاستوفوم) استفاده شود .

یخدان فومی به منظور کمپ و مسافرت

همانطور که ذکر شد پارت فوم یخدان های خود را در سایزها مختلف و به منظور کاربری های متفاوت تولید می نماید. یکی از پرکاربردترین استفاده های یخدان های عرضه شده توسط پارت فوم به منظور مسافرت و کمپینگ است. از یخدان های یونولیتی پارت فوم معمولا به منظور خنک نگهداشتن آب و نوشابه ، حمل گوشت ، مواد غذایی استفاده می نمایند.

معمولا بدین منظور باید مقدار از حجم یخدان را از یخ پر نمود تا مدت نگهداری سرما در یخدان بیشتر شود . توصیه می شود به منظور سهولت کار از یخ بسته ای چند بار مصرف ( یخ پک شده یا همان یخ خشک ) استفاده و یا اگر از یخ معمولی استفاده می شود حتما یخ درون کیسه نایلون قرارگیرد تا پس از آب شدن یخ ها، آب درون یخدان جاری نشود و طول عمر یخدان افزایش یابد.

همچنین مواد غذایی ، گوشت و مرغ و سبزیجات را نیز توصیه می شود حتما درون ظرف یا حداقل درون کیسه نایلون قرار گیرند و سپس داخل یخدان قرار داده شود. به منظور مسافرت و کمپینگ بسته به نیاز معمولا یخدان بزرگ و گاهی خیلی بزرگ ( برای مسافرت دسته جمعی ) ، یخدان متوسط و گاهی یخدان کوچک ( به منظور کمپ و کوهنوردی یکنفره ) توسط مشتریان انتخاب می شود ولی شما بسته به نیاز خود ، اندازه صندوق عقب خودرو و مدت زمان مسافرت و تعداد افراد و..... سایر ابعاد را نیز می توانید انتخاب کنید.

یخدان ویژه حمل دارو

یکی از مهمترین استفاده های یخدان های فومی استفاده از آن ها به منظور حمل دارو می باشد. بسیاری از مواد دارویی نیازمند به نگهداری در سرما دارند و به همین منظور برای حمل کوتاه مدت آن ها می توان با استفاده از یخدان ها فومی آن ها را به جابجا نمود. البته باید دقت داشت برای حفظ سرما باید در داخل یخدان یخ نیز قرار داد که معمولا از یخ بسته بندی ( یخ پک شده و یا همان یخ خشک ) بدین منظور استفاده می کنند.

باتوجه به اینکه پارت فوم یخدان ها خود را در سایزها مختلفی عرضه می کند شما می توانید بسته به حجم و تعداد دارو مورد نظرتان یخدان خود را انتخاب کنید. معمولا برای داروها با تعداد و حجم کم و حمل کوتاه مدت از یخدان ها کوچک ، بسیار کوچک ، میکرو و سوپر میکرو استفاده می نمایند.

یخدان آزمایشگاهی حمل نمونه

از یک ازمایشگاه طبی تا نمونه های آزمایشات کشاورزی و علوم طبیعی و زیست شناسی و پروژه های آزمایشگاهی دکتری یا فوق لیسانس در علوم تجربی همه و همه معمولا دارای نمونه هایی هستند که حمل و نگهداری کوتاه مدت آن ها یا احتیاج به سرما دارد و یا حداقل نمونه باید دور از گرما قرار گیرد. در این حالت یک گزینه مناسب و ارزان قیمت یخدان فومی پارت فوم است.

با توجه به اینکه یخدان های پارت فوم در سایزها مختلف عرضه می شوند بسته به حجم و تعداد نمونه شما می توانید یخدان مورد نظر خود را انتخاب کنید. پیشنهاد می شود از یخ ها بسته بندی ( یخ خشک ) برای یخدان ها یونولیتی استفاده شود و یا یخ ها درون کیسه نایلون قرار داده شود.

باکس یونولیتی حمل کالاهای حساس

از ظروف چینی و کریستال گرفته تا یک وسیله الکترونیک ، حمل کالاهای حساس و شکننده همیشه احتیاج به بسته بندی خاص دارد. گاهی اوقات این محصولات بسته بندی خود را ندارند و یا بر اثر جابجایی یا گذشته زمان بسته بندی ها دور انداخته می شود و زمان جابجایی یا اسباب کشی بسته بندی های لازم وجود ندارد. در این حالت یخدان یونولیتی می تواند یک راهکار مناسب برای بسته بندی چنین محصولاتی باشد. یخدان های یونولیتی پارت فوم در سایزها مختلف تولید می شود و همین موضوع می تواند موجب شود برای هر نوع کالا و محصولی بتوان باکس مورد نظیر را انتخاب نمود.

یخدان یونولیتی به منظور حمل مواد غذایی داخل یخچال

گاهی لازم می شود مواد غذایی داخل یک یخچال را به یخچال دیگر در مکان دیگر منتقل کنیم. این وضعیت به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. ولی بیشتر این وضعیت در هنگام اسباب کشی رخ می دهد. در این حالت بهتر است برخی از مواد فاسد شدنی نظیر شیر ، گوشت و سبزیجات یخ زده و... را تا رسیدن به یخچال در فضای خنک نگهداری کنیم . در چنین وضعیتی یخدان یونولیتی می تواند یک راهکار مناسب و ارزان قیمت باشد.

البته باید دقت داشت برای حفظ و نگهداری صحیح مواد غذایی باید حتما داخل یخدان را ابتدا از یخ پر کنیم. و سپس مواد غذایی را داخل یخچال فومی قرار دهیم. برای یخ نیز یا از یخ پک شده ( یخ خشک ) استفاده کنید و یا یخ ها را حتما داخل کیسه نایلونی قرار دهید تا آب داخل یخدان جاری نشود.

اگر زمان طولانی شد به منظور حفظ برودت فضای داخل یخدان حتما یخ های تازه را جایگزین یخ های آب شده کنید. همچنین ذکر این مطلب مهم است که این روش یک راهکار برای زمان های کوتاه مدت است و برای مدت زمان طولانی ( چند روز ) معمولا موثر نیست.

یخدان یونولیتی خودرو

خودرو وسیله ای است که ما چندین ساعت از روز را در آن می گذرانیم. ماشین می تواند وسیله حمل نقل یا وسیله کار ما ما باشد. در هر دو حالت وجود یک یخدان به ویژه در مسافت های طولانی در ماشین می تواند موجب نگهداری آب معدنی یا بطری آب و .... به صورت خنک برای ما شود.

این امر موجب می گردد به ویژه در تابستان و در فصل گرما همیشه اب خنک در خودرو خود همراه داشته باشیم. یخدان های فومی پارت فوم در سایز ها مختلف تولید می شود و شما می توانید بسته به اندازه صندوق عقب خود یخدان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که برای یخدان فومی باید حتما از یخ پک شده استفاده کرد ویا یخ ها را در کیسه پلاستیکی قرار داد و سپس در درون یخچال فومی قرار داد. همچنین با توجه به جنس فومی یخدان باید دقت داشت که بدنه بیرونی این محصول نباید با اجسام تیز و برنده ( نظیر آچار و....) تماس داشته باشد. همچنین نباید به بدنه یخدان ضربه سنگین وارد شود.

بررسی انواع یخدان پارت فوم

همانطور که ذکر شد پارت فوم طیف وسیعی از انواع یخدان را عرضه می کند. این یخدان ها برحسب نیاز و کاربری های مختلف مشتریان عزیز طراحی شده اند و عبارتند از یخدان بسیار بزرگ ، یخدان بزرگ ، یخدان متوسط ، یخدان کوچک یخدان بسیار کوچک ، یخدان میکرو و یخدان سوپر میکرو . که هر یک با توجه به اندازه خود می توانند برای موراد مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه به بررسی هر یک از انواع یخچال یونولیتی پارت فوم می پردازیم.

یخدان یونولیت بسیار بزرگ

همانطور که ذکر شد پارت فوم طیف وسیعی از یخدان ها را تولید می نماید که بزرگترین این نوع یخچال ها یونولیتی با ابعاد بیرونی 74 در 48 در 47 سانتی متر می باشد. این نوع یخچال یونولیتی از پلی استایرن انبساطی فشرده تولید شده است و ضخامت بدنه آن تقریبا 3 سانت است که این ضخامت موجب کارایی بهینه عایق برودتی برای این یخچال می شود. این یخدان باتوجه به حجم بزرگی که دارد می تواند دارای کارایی های مختلفی باشد و از مسافرت تا کمپین تا حمل دارو و حمل کالا های حساس و شکننده ( چینی ، کریستال ، کالا دیجی تال و... ) و نگهداری موقت مواد غذایی برای مراسم ها ( برای جشن ها ، مهمانی ها و... ) می تواند کاربرد داشته باشد. همچنین با توجه به حجم مناسبش بسیاری از شرکت های آبمیوه ، بستنی و... برای حمل موقت محصولاتشان از یخدان یونولیتی بسیار بزرگ استفاده می کنند. نکته قابل توجه در مورد این نوع محصول این است که با توجه به ابعاد بزرگ خود می تواند حجم زیادی از یخ را در خود نگهدارد و در صورتی که بخواهیم برای مدت کی زیادتر محصول غذایی و دارویی خود را حمل کنیم، می توان با استفاده از این یخدان و با حجم یخ بیشتر این کار را انجام دهیم.

 

موارد استفاده:

 

موارد استفاده: بسته بندی و حمل مواد غذایی ، نمونه های آزمایشگاهی ، مواد دارویی ، کالا های حساس و ضربه پذیر

توضیح : این محصول تنها برای حمل کوتاه مدت مواد غذایی و فاسد شونده مناسب است. برای مواد غذایی و فاسد شونده توصیه می شود حتما در داخل یخدان یونولیتی حتما از یخ استفاده شود.

محصولات مشابه و مرتبط:

 

محصولات هم گروه : یونولیت ، دانه برف یونولیتی ، دیفیوزر یونولیتی، گرانول یونولیت

 

تصاویر:

یخدان یونولیتی

9.7

امتیاز کارایی عایق

9.0/10

امتیاز سبک بودن

10.0/10

امتیاز قیمت مناسب

10.0/10

نقاط قوت

  • قیمت مناسب
  • مناسب برای حمل کوتاه مدت مواد غذایی و دارویی
  • وزن پایین

نقاط ضعف

  • برای نگهداری بلند مدت مواد غذایی و فاسد شدنی مناسب نیست
  • در برابر ضربه های سنگین شکننده است
  • باید دور از شعله ،حرارت و مواد مشتعل شونده نگهداری شود
  • در برابر حلال های نفتی و مواد خورنده مقاوم نیست

32دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

, , , ,